Wybieramy kolor okien

Jak dobrze wybrać kolor okien?

Obecne technologie wykorzystywane przy produkcji stolarki okiennej pozwalają klientom
na wybór kolorów okien spośród szerokiej gamy asortymentu.
W wyborze okien należy kierować się w konkretny styl, który chcemy aby w domu panował. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze zaprojektowanie wnętrz i wybór mebli.
Ważnym elementem przy wyborze koloru okien jest zastosowanie tego samego koloru drzwi i bramy garażowej. Powoduje to estetyczny wygląd budynku od strony zewnętrznej. Wybór stolarki okiennej, można dostosować do pokrycia dachowego, ale również pod kolory elewacji.
Decydując się na kolor od strony wewnętrznej budynku musimy wiedzieć, że dobrze dobrany kolor okien jest również ozdobą pomieszczenia. Na rynku dostępne są zarówno okna w kolorach jednostronnych (zewnętrznych) jak i w kolorach dwustronnych (zewnętrzny i wewnętrzny).

Wewnętrzny kolor okien

Dobierając okna do wnętrz, w których panuje minimalizm idealnie pasują odcienie drewna. Pozwalają ożywić a jednocześnie ocieplić wnętrze domu.  Architekci zalecają, aby przy decyzji o kolorze okien wziąć pod uwagę kolorystykę planowanych podłóg czy mebli. Łącząc odcienie drewna bardzo łatwo o stworzenie chaosu w mieszkaniu, jeżeli planujemy wykonać drewniane podłogi, listwy przypodłogowe, parapety i połączyć je z drewnianymi meblami. Jeżeli decydujemy się na wykonanie wszystkich elementów w drewnie warto zadbać by nie różniły się odcieniami i fakturą.
Do budynków utrzymanych w stylu nowoczesnym, będą pasowały okna w kolorze grafitowym. Ciemna stolarka okienna wkomponowana kolorem w pokrycie dachowe kojarzy się z przestronnymi wnętrzami w stylu loftowym. Idealnie pasuje do surowych wykończeń wnętrz.
Przy wyborze białego koloru zewnętrznego klienci mają już pełną dowolność wykończeń. Jest to kolor bardzo uniwersalny lecz nawet przy wyborze koloru białego należy pamiętać, że są jej różne tonacje kolorystyczne. Najlepiej wyglądającą bielą jest odcień neutralny.